Choď na obsah Choď na menu
 


MODRÝ KRUH

 Modrý kruh

Je edukatívny projekt podpory prevencie diabetes mellitus II. Typu na základnýchškolách. Ambíciou projektu je motivovať deti na základných školách k aktívnemu prístupu v spoznávaní príčin a následkov cukrovky, ktoré budú vedieť aplikovať vo svojom ďaľšom živote, ale aj šíriť vo svojom okolí.

Partnery projektu : Slovenská diabetologická spoločnosť , Kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie, Farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk Slovakia s.r.o., Agentúra Neuropea.


Realizácia projektu


Realizačný tým - STAFF: Alena Matulová, Janka Habdáková, Paťo Kerhat, Saša Culková, Dávid Ševčovič, Miška Tomková, Miško Ondrejka, Táňa Kurhajcová, Deniska Soldánová, Terezka Chromeková, Monika Sereková, Barborka Rošková, Katka Rošková, Veronika Babiaková, Ivanka Mičková.

 

image_1352487738734929.jpg

 Rozhodli sme sa to urobiť ako súťaž pre všetkých žiakov na škole. Jedna súťaž bola medzi žiakmi a ďalšia medzi triedami.  

pa161819.jpg

 

  pa161840.jpg


pa181892.jpg

 Prvá súťaž —bola individuálna.  V nej mali žiaci vypĺňať tabuľku. Zapisovali si do nej čo jedia a ako sa pohybujú. Ďalej mali za úlohu  vytvoriť plagát o cukrovke a nakresliť obrázok so zdravým jedlom alebo športom.

Druhá súťaž —bola bojovnejšia, keďže súťažili triedy medzi sebou.—Za úlohu mali vytvoriť triednu kuchársku knihu, modelovať zo slaného cesta, skákať cez švihadlo a súťažiť v aktivitách na Deň MODRÉHO KRUHU 30.10.2012
Žiaci vytvorili úžasné kuchárske knihy so zaujímavými receptami. 
Perfektné boli aj výrobky zo slaného cesta, ktoré modelovali na hodinách výtvarnej výchovy. 

pa171859.jpg

Asi najzábavnejšie bolo miesiť cesto. Na prvom stupni žiaci vytvorili nádherné ovocie a zeleninu. Na druhom zas superšportovcov :D